Play

Центр підтримки +380931708704

  Блог 25.11.2018

  CDN Cloudflare: як це працює та навіщо потрібно. cloudflare що це

  Запостив Юрій

  Перегляди 3257


  CDN CloudFlare надає набір продуктів для оптимізації швидкості та безпеки веб-сайту. Розробники використовують архітектуру CDN або так звану мережу доставки контенту. Вона призначена для оптимізації часу завантаження сайту, виступаючи посередником між серверами сайтів і відвідувачами. CDN також пропонує додаткові переваги безпеки.

  Як CDN прискорює роботу сайту. cloudflare що це.

  Копії сайту кешуються в центрах обробки даних, що охоплюють всю земну кулю. Сайт надає доступ відвідувачами із найближчого до них географічного розташування. Компанія має більш ніж 150 центрів обробки даних по всьому світу.

  CloudFlare використовує запатентовану технологію, відому як Anycast. Вона використовується для направлення відвідувачів сайту до найближчого центру обробки даних з їхнього поточного розташування. Це, у свою чергу, змушує ваш кешований веб-сайт скоротити середній час завантаження вдвічі. Як додатковий бонус CloudFlare оптимізує швидкість сайту для відвідувачів у мережі IPv6, навіть якщо ваше серверне середовище все ще знаходиться у старій інфраструктурі IPv4.

  CloudFlare, крім надання послуг з оптимізації CDN та кешування сайтів, також блокує загрози, які можуть скомпрометувати ваш сайт, знизити пропускну здатність або зачепити роботу інших ресурсів сервера.

  Програмне забезпечення пропонує безліч функцій безпеки, які захищають веб-сайти від загроз безпеки, таких як використання SQL-коду, спам і DDoS-атаки.

  Платний тарифний план vs безкоштовний

  CloudFlare пропонує як безкоштовну версію, так і кілька платних планів. Вільний план пропонує повний доступ до глобального CDN, широкого спектру функцій безпеки, шифрування SSL та статистичних звітів про трафік сайту. Однак у ньому є кілька обмежень, таких як сканування сайту раз на тиждень, а також період оновлення аналітики раз на 24 години.

  Платні плани CloudFlare, а саме Pro, Business та Enterprise, забезпечують за запевненнями розробника найкращий захист сайту, частіше сканування сайтів, мобільну оптимізацію та захист від DDoS.

  Таким чином, хоча безкоштовний план пропонує базовий захист, CloudFlare рекомендує придбати платний план хоча б початкового рівня для професійних сайтів.

  Cloudflare безкоштовний тариф. cloudflare що це

  Що включає безплатний план?

  Базовий захист від DDoS;
  Глобальний CDN;
  Загальний SSL сертифікат;
  Режим I’m Under Attack;
  Доступ до програм Cloudflare;
  Доступ до облікових журналів аудиту;
  Брандмауер веб-застосунків (WAF) з наборами правил CloudFlare
  Після переходу на платний тариф користувач може завантажувати кастомізовані shared SSL-протоколи;
  Підтримка 24/7 доступна лише у передплачених тарифних планах.
  Як налаштувати та використовувати Cloudflare?

  Увімкнення служби на вашому веб-сайті просто пов’язане з внесенням кількох змін у налаштування DNS вашого домену. Процес займає менше ніж 5 хвилин.

  Майстер

  Налаштування Wizard CloudFlare подбає про всі покрокові дії. Таким чином, немає необхідності змінювати існуючий код вашого сайту або створювати будь-які апаратні та програмні установки.

  Як налаштувати?

  • Зареєструйтесь на веб-сайті CloudFlare;
  • Введіть свою адресу електронної пошти та пароль, щоб створити свій обліковий запис;
  • Введіть домен свого сайту та натисніть «Додати сайт»;
  • CloudFlare буде перевіряти DNS-записи вашого домену протягом хвилини;
  • Після завершення сканування натисніть “Далі”;
  • Виберіть тарифний план для свого сайту;
  • Відображається список усіх записів DNS, і ви можете вибрати домени, де ви бажаєте увімкнути CloudFlare;
  • Ви автоматично отримаєте сервери CDN CloudFlare для вашого домену;
  • Перейдіть до свого реєстратора домену та оновіть сервери імен для свого домену за допомогою серверів домену CloudFlare;
  • Увійдіть до свого облікового запису CloudFlare, щоб переконатися, що для вашого домену були надані універсальні записи CloudFlare SSL;
  • Ваш обліковий запис налаштований, і оновлення сервера імен триватиме близько 72 годин.

  Після налаштування CloudFlare, ви можете почати відстежувати статистику трафіку для свого сайту. Дані аналітики зазвичай оновлюються кожні 24 години у вільному плані та з 15-хвилинними інтервалами, якщо ви вирішите купити одну з платних версій. CloudFlare пропонує інтуїтивно зрозумілий інтерфейс, який можна кастомізувати, якщо ви знаходитесь в преміальних планах.

  Безпека Cloudflare

  CloudFlare пропонує багато функцій безпеки. По-перше, модуль Threat блокує шкідливі загрози шляхом ідентифікації IP-адрес.

  CloudFlare також пропонує можливість блокувати IP-адреси по діапазону чи країні. Це допомагає утримати відомі загрози.

  Система захищає сайт від сканування ботами та збору адрес електронної пошти клієнтів. Інші стандартні функції безпеки включають SSL-шифрування, HTTP/2, а також захист від атак DDoS, впровадження SQL-коду, міжсайтового скриптингу та розсилки коментарів.

  Розширена безпека у платних тарифах

  Плани вищого рівня забезпечують розширені функції безпеки. Наприклад, якщо ви використовуєте план Pro і вище, ваш сайт буде використовувати брандмауер веб-застосунків і набір правил OWASP ModSecurity. Крім того, бізнес та корпоративні плани отримують додатковий захист рівня 3, 4 та 7 від DDoS-атак.

  Переваги та недоліки Cloudflare
  CloudFlare має чудовий безкоштовний тарифний план, але є кілька недоліків.

  Плюси:

  Крім оптимізації швидкості сайту CloudFlare також пропонує функції безпеки для захисту вашого сайту від загроз.
  Завантажувач може попередньо кешувати найпопулярніші сторінки, щоб прискорити час завантаження.
  CloudFlare повідомляє вас, якщо Google Analytics працює неправильно.
  CloudFlare кешує весь статичний та динамічний вміст, включаючи піддомени, JavaScript, CSS та зображення.
  Програмне забезпечення відстежує трафіку сайту та генерує дані аналітики, щоб допомогти вам зрозуміти, наскільки добре працює ваш сайт та сам CloudFlare.
  Процес налаштування та інтерфейс користувача є інтуїтивно зрозумілими.
  Функція CloudFlare завжди увімкнена і CDN продовжує обслуговувати кешовану версію вашого сайту, навіть якщо основний сервер не працює.
  Існує безкоштовна версія, яка дозволяє тестувати основні функції CloudFlare.

  Мінуси:

  Розширені функції безпеки доступні лише у платних планах.
  Безкоштовна версія оновлює дані аналітики лише раз на 24 години. Крім того, CloudFlare скануватиме кешовані версії вашого сайту лише раз на тиждень, якщо ви знаходитесь у безкоштовному плані.
  Статистика та аналітика обмежені, але все ж таки краще, ніж нічого. З іншого боку, ви можете інтегрувати аналітику Google з CloudFlare для надання докладніших звітів зі статистики.

  Резюме

  Концепція об’єднання веб-безпеки та підвищення продуктивності в CDN є відносно новою і існує не так багато сервісів, які пропонують обидві ці функції. CloudFlare прискорює роботу вашого сайту та захищає його від загроз безпеки. Хоча сервіс і має кілька мінусів, як описано вище, але в результаті CloudFlare, як і раніше, є найкращим варіантом на ринку, який значно дешевше MaxCDN.

   

  Підпишіться на дозу цікавої інформації:

  Наш телеграм канал: https://t.me/vseproweb1

  Instagram

  Facebook

  5/5 - (1 vote)