RU UA
093 170 87 04 пн-пт 9-18

Вибір дата центру для розміщення сервера в Україні. Огляд дата-центрів Києва

Наша компанія зростає, і відповідно зростає кількість клієнтів, що обслуговуються. У зв’язку з цим купуємо сервер і думаємо де розмістити обладнання, що власне вибираємо дата-центр. Розглядаємо лише Київські дата-центри.

Оскільки час було багато на роздуми, я підійшов відповідально до цього питання.

Прогугливши всі дата-центри Києва, виписав їх контакти, зв’язався з проханням надати прайс з розцінками на розміщення сервера 1U (юніт) потужність БП 250 Ватт, 2 виділені ip + канал 100 мб/c

Скажу одразу, деякі ДЦ досі не відповіли, до таких навіть не намагався дзвонити та з’ясовувати причини. Мабуть, їм клієнти не потрібні. Деякі ДЦ, наприклад, такі як ДЕНОВО розміщують мінімум стійку обладнання – не мій варіант.

Датацентр парковий взагалі нарахував космічну суму за розміщення мого сервера, навіть страшно озвучувати. Аргументували тим, що вони мають TIER-3. Дивно, але всі мною розглянуті дата-центри рівня TIER-3. Так і не збагнув космічних тарифів паркового ДЦ.

Воля ДЦ – в принципі ціноутворення норм, але їхнє розташування мені не підійшло, далеко.

Також відпали такі ДЦ як дрімлайн, відгуки не надто хороші знайшов нік.

Після відсіювання не підходящих дц залишилися 2, які я розглянув більш детально:

DC COSMONOVA

МИРОХІСТЬ

Скажу відразу, спочатку був схильний до мирохосту, тому що ціни нижчі, у космонова трохи завищені ціни. Але почавши спілкуватися за допомогою мирохоста і менеджером космонова з’ясував для себе очевидні переваги космонова над мирохостом, і про них докладніше.

Мирохост – ціни фіксовані, рухатися за цінами не хочуть. Договір є, SLA немає – а це вже зовсім не добре, коли немає відповідальності у дата-центру, всі переклали на плечі клієнта, і дц завжди має рацію – не правильний підхід. Дуже хвалили свої канали, але порівнявши канали мирохосту з космонова – виявилося, що у космонова канали на порядок сильніші.

Проти мирохосту:

Підтримка мирохоста відповідає часто з великими паузами, іноді в 2 або більше години. Також помітив трохи хамовитий стосунок до клієнта.

Почнемо огляд ДЦ Космонова. Головне питання – ціна. Тут вона вища ніж у мирохосту. Але, поспілкувавшись з менеджером Оленою, я отримав всю необхідну інформацію, а також бонус у вигляді зниження ціни рівня мирохоста. Тобто мені поступилися за вартістю.

Договір є, є SLA, що не маловажно! Договір можна обговорювати і коригувати (мирохіст геть-чисто відмовився від обговорень).

Тут думаю все зрозуміло та очевидно. ДЦ космонова гнучко підходить до ціньової політики та лояльна до клієнта.

Мій вибір – ДЦ Космонова.

Але це поки що теорія, практика покаже. Найближчим часом буду в Дата-центрі, зроблю кілька фото, а може й відео. Ще будуть статті на цю тему.

Кому цікаво, відповім на запитання у коментах.

П.С. 12.02.19 розмістив обладнання у DC|COSMONOVA. Дякуємо менеджеру Геннадію за консультацію та супровід. Технічна підтримка допомогла встановити сервер та зробити початкові налаштування для віддаленого адміністрування. Все на рівні, дякую всім!

Подивитися кілька фото та відео можна за цим посиланням.

Обговорити проект

Веб студія WEB1