Як часто потрібно робити бекапи? Резервне копіювання.

Опублікував
Yurii
Перегляди
22.11.2019

 

Як часто робити бекапи? Поговоримо про це у статті. Я, щоправда, давно вже, сам замислювався над тим, як часто робити резервні копії сайтів на своєму сервері. А знаєте чому замислювався? Про це й поговоримо.

Навіщо чи чому робити бекапи – резервне копіювання?

Бекапи – резервні копії сайтів, робляться для того, щоб при будь-якому збої в роботі сайту, або наприклад зараженні сайту вірусом або злому, можна було відновити всі дані до того, як сайт був пошкоджений.

Але Ви знаєте, що цікаво, я не робив спочатку резервних копій своїх сайтів. А коли припекло, трапилося лихо з сайтом, кинувся, а копій то ні, немає бекапів. Добре, що хостинг сумлінний сам робить резервні копії, і на запит мені був відновлений сайт у робочий вигляд. Власне після цього випадку я зробив висновок – бекапів, резервних копій багато не буває!

Де робити резервні копії, бекапи?

Робити резервні копії, бекапи Ваших даних потрібно не на зовнішньому сховищі, і бажано в іншому Дата Центрі. І зараз поясню чому з якихось причин. Ну, по-перше, залізо має властивість ламатися. Уявіть ситуацію, коли виходить з ладу жорсткий диск, на якому знаходиться Ваш сайт та бекапи, резервні копії. Тобто одним махом у Вас все накривається мідним тазом. По-друге, чому в іншому ДЦ? Бувають випадки, що виходять з ладу цілі масиви даних, на різних дисках, я вже мовчу про пожежу в ДЦ (не дай Боже звичайно), але такі теж випадки бувають. Ну, Ви вловили думку? Тобто найкраще робити резервні копії, бекапи на віддаленому ДЦ. Просто знайдіть недорогий варіант резервування та бекапттесь!

Скільки робити резервних копій, бекапів?

Ну, вже самі дивіться. Я, наприклад, роблю 3 копії на місяць, і потім вони по колу перезаписуються. Крім того, я щомісяця завантажую архіви собі на жорсткий диск і зберігаю їх 2-3 роки. Крім того, ще робить бекапи сам хостинг. Повірте, на своєму гіркому досвіді знаю, що резервних копій багато не буває. Особливо якщо у Вас на цьому бізнес побудований (хостинг) або серйозні проекти. І не раз бекапи, резервні копії мене рятували.

Сподіваюся, стаття буде Вам корисна. Кому цікаво, можу дати рекомендації щодо дешевих бекапів в Українському дц. Пишіть у коментах кому потрібно.

4/5 - (4 votes)