Безкоштовне просування сайтів. 14 способів
Безкоштовне розкручування сайтів. Онлайн-представництво вашого бренду або бізнес-напрямку – це абсолютна необхідність для кожного підприємця. Потрібно не просто бути у мережі, а й проявляти активність. Навіть якщо ви безпосередньо не отримуєте клієнтів з інтернету, то цей майданчик стане чудовою підмогою для побудови репутації, підвищення впізнаваності бренду та інших маркетингових досягнень.
Безкоштовне розкручування сайтів. SEO – завдання не всім?
Усі вже чули та розуміють важливість SEO-оптимізації. На жаль, за статистикою, тільки кожен третій підприємець займається пошуковим просуванням сайту. Далі ще більш обтяжлива статистика — тільки кожен десятий досягає цього успіху. Виною всьому обмежене фінансування та не зовсім грамотний підхід. У когось немає коштів, хтось боїться в це інвестувати, а хтось просто не бачить у цьому сенсу.
Справа в тому, що SEO – це довгострокова інвестиція, яка не дає миттєвого доходу. Але будьте впевнені, що вже через кілька місяців грамотної роботи по даному напрямку та відповідних вкладень, ваш сайт почне зростати за обсягом трафіку та конверсії.
А якщо грошей немає?
Тим не менш, розкрутити сайт можна і власними силами без залучення спеціалістів. Так, це не буде настільки ефективно, але все одно зможе збільшити відвідуваність сайту, заклавши правильний фундамент.
Усі представлені 14 пунктів з безкоштовного просування перевірені особисто мною, вебмайстром з багаторічним досвідом роботи. Час — це все, що треба буде витратити на їхню реалізацію. Ви також можете ділитися своїм досвідом у коментарях.
Безкоштовне розкручування сайтів. 1. Реєстрація в Google Мій Бізнес
Багато хто навіть не знає про існування такого сервісу. Спочатку цей сервіс створювався для місцевих підприємців, щоб вони могли розповісти про себе потенційним клієнтам у рідному місті. Це відмінний інструмент для локального SEO з наступними можливостями:
- вказати графік роботи компанії та телефон для зв’язку;
- показати положення офісу на картах Google;
- додати фотографії приміщень, будівель, співробітників, готової продукції тощо;
- виведення інформаційного блоку при пошуку за брендовими запитами — це покращує видимість і CTR;
- відстеження статистики: можна дізнатися скільки людей проклали маршрут до вашого офісу, переходили на сайт і дзвонили.
Грамотне заповнення картки компанії в Google Мій Бізнес допоможе суттєво просунутися у пошуковій видачі по вашому місту. Додайте максимум корисної формації, щоб виділитись на фоні конкурентів.
Важливе зауваження: клієнти зможуть додавати відгуки за вашою карткою, тому слідкуйте за цим та своєчасно реагуєте.
Безкоштовне розкручування сайтів. 2. Додати сайт до каталогів
Використовуйте онлайн-каталоги, щоб отримати додаткові посилання на ваш сайт. Це додасть трафіку та покращить просування. Шукати каталоги можна на запит «каталог + назва бізнес-ніші». Наприклад, “каталог інтернет-магазинів”.
Використовуйте також міські портали, щоб додавати довідкову інформацію про свою компанію.
Безкоштовне розкручування сайтів. 3. Спілкування на форумах
Багато користувачів перейшли від спілкування на форумах до соціальних мереж. Це спричинило «смерть» багатьох майданчиків. Але дехто, навпаки, показує впевнене зростання. Це пов’язано із зручністю пошуку інформації, анонімністю та високим рівнем експертності подібних спільнот.
На тематичних форумах ви можете відповідати на запитання користувачів, надавати корисну інформацію та ділитися посиланнями на свій сайт. Головне це давати доречні рекомендації, щоб це не виглядало як звичайний спам.
Також розміщуйте посилання на свій сайт у підписі. Ця функція стає доступною після надсилання кількох повідомлень на форумі.
Безкоштовне розкручування сайтів. Розвиток сторінок у соціальних мережах
Це досить банальна порада на перший погляд, але багато хто і цим нехтує. Якщо у вас інтернет-магазин одягу, то сторінки в таких соцмережах як Instagram, Youtube, Facebook та Twitter це «must have».
Це додасть вам 4 додаткові точки в пошуковій видачі. При цьому важлива не сама наявність цих сторінок, а їх розвиток. З чого почати? Спочатку додавайте фото офісу, добірки товарів та послуг, цікаві думки, фотографії з виробництва і т.д. Подивіться, як ведуть свої акаунти лідери вашої ніші. Як перші передплатники використовуйте своїх друзів і знайомих.
Всі соціальні мережі дають змогу залишати свої посилання, які ведуть до зростання трафіку на вашому сайті.
Безкоштовне розкручування сайтів. 5. Запуск e-mail розсилки
Це простіше, ніж здається. Сучасні послуги замінюють дизайнера, тому вам не доведеться створювати шаблон розсилки з нуля. Такі сайти-конструктори розсилок як Mailchimp, Mailerlite та інші суттєво полегшують роботу. Збирайте базу користувачів та починайте розсилку. Якщо вона буде цікавою, то кількість передплатників почне збільшуватись.
Безкоштовне розкручування сайтів. 6. Поширіть адресу свого сайту
Розповідайте про себе скрізь, включаючи друзів та знайомих. Використовуйте для цього такі трюки, щоб розмістити посилання на свій сайт:
- особистий профіль соцмережі;
- безкоштовні каталоги;
- візитки;
- репост статей із блогу на особистій сторінці;
- рекомендації при спілкуванні у коментарях та форумах.
Навіть якщо ви скинете посилання в месенджері парі знайомим, це вже може принести користь. Це також все безкоштовно.
7. Використовувати дошки оголошень
Тут ви не зможете вказувати активне посилання, але навіть текстовий варіант буде дуже корисним. Якщо пропозиція зацікавить користувача, він напевно скопіює посилання і вставить її в адресний рядок браузера. Використовуйте дошки оголошень, які користуються найбільшою популярністю та довірою користувачів. В Україні – OLX, а в Росії – Avito.
У цих сервісів велика аудиторія. Ви отримуватимете чимало переглядів, а також переходи з органічного пошуку на вашу сторінку з оголошенням.
Зробіть привабливий опис та використовуйте якісні фото. Використовуйте такий самий підхід, як при заповненні картки товару.
Якщо ви хочете розширити кількість оголошень, то безкоштовний обліковий запис на дошці оголошень може вас обмежувати в цьому. Якщо ви відчуєте віддачу від безкоштовного використання, рекомендую також використовувати платні функції.
8. Створення цікавого контенту
Середньостатистичній людині не цікаві нудні речі. Люди не ріпоститимуть і лайкатимуть пересічні новини та статті. Справа навіть не в тому, наскільки цікава інформація в них, а в тому, як вона подана. Контент, який ви створюєте, має бути цікавим для вас особисто. Якщо він приносить задоволення від прочитання чи реальну користь, то це попадання у «яблучко»!
Це можливо навіть у нудних нішах – просто уявіть себе на місці аудиторії, для якої ви створюєте контент. Що буде цікавіше людині, яка хоче збудувати будинок? Подивитися та почитати про готові проекти та доступні рішення, або про те, які ви класні та скільки у вас досвіду?
9. Рекомендації від клієнтів
Навряд чи можна придумати щось дієвіше, ніж живі відгуки задоволених клієнтів. Ідіть далі – попросіть своїх клієнтів поділитися постів у соцмережі або записати відео. Дайте їм за це знижку або ще якийсь бонус.
Кожен користувач має сотні друзів. За рахунок цього ви можете збільшити охоплення, трафік та навіть конверсію.
10. Розміщення статті на іншому сайті
Кожен з нас має якийсь унікальний досвід. Якщо ви довго працюєте у певній ніші, то ваші знання та досвід напевно будуть цікавими для потенційної аудиторії.
Використовуючи «гостовий блоггінг», ви можете за домовленістю публікувати статті на чужому сайті, в яких буде згадуватись посилання на ваш проект.
Від цього виграють усі: власник сайту отримує унікальний та експертний контент, а ви – зовнішнє посилання на свій сайт. Головне – підберіть сайти, схожі на тематику з вашим проектом і придумайте цікаві теми для статей.
11. Створення блогу
Використовуйте платформи Livejournal.com та Liveinternet.ru для ведення блогу. Можна також дивитися в бік інших платформ або створити окремий сайт під блог. Це безкоштовний спосіб розкручування основного сайту за рахунок розміщення посилань.
Важливою перевагою є величезна аудиторія користувачів таких платформ. Напевно, серед них є і ваші цільові споживачі.
12. Електронна книга
Багато хто бачив пропозицію про можливість безкоштовно отримати електронну книгу в обмін на електронну адресу. Це дуже популярно в англомовному інтернеті, але також набирає обертів і в наших широтах.
Таку книжку зробити не складно. Створюйте у документі Word. Достатньо скомпілювати цікавий матеріал з інтернету та знайти високоякісну картинку для обкладинки. Додайте посилання на свій сайт прямо на обкладинці або колонтитулах. Збережіть документ у форматі PDF.
Знаходьте затребувані теми для книжок, які не втрачатимуть актуальності та будуть достатньо об’ємними. Як приклади:
- Як подолати садових шкідників;
- Як правильно купити квартиру;
- Як підібрати двигун для інтернет-магазину;
- Як позбутися прокрастинації.
Безкоштовне розкручування сайтів. 13. Вступ до спільноти Facebook
Групи за інтересами у соціальних мережах можуть налічувати десятки тисяч учасників. Введіть у пошуку Facebook ключове слово за вашою тематикою та натисніть кнопку «більше результатів за вашим запитом». Виберіть спільноти, що вас цікавлять, і натисніть кнопку «Приєднатися».
Потім робіть репости посилань із статтями з вашого сайту. Це дасть зростання трафіку. Але не зловживайте та не додавайте рекламні матеріали. Це можуть розцінити як спам та видалити вас із спільноти.
Безкоштовне розкручування сайтів. 14. Створення каналу на YouTube
Відеоконтент багатьох відлякує через свою складність. Але не обов’язково наймати спеціаліста з монтажу, оператора та купувати дороге обладнання. Можна знімати на звичайний смартфон при хорошому освітленні. Головне – це придумати цікавий сюжет:
- зніміть відео з виробництва;
- покажіть продукт у роботі відео;
- проведіть відео екскурсію офісом;
- зніміть відгуки клієнтів;
- розкажіть на відео про свої думки з якихось цікавих тем.
Створення каналу безкоштовне. Використовуйте максимум переваг відеомаркетингу.
Безкоштовне розкручування сайтів. Резюме
Це були 14 результативних способів розкручування сайту безкоштовно. Звичайно, ефективність такого підходу нижча порівняно з фінансуванням, але дозволяє отримувати віддачу прямо пропорційно до вкладеного часу. Використовуйте ці варіанти просування на старті, заклавши добрий фундамент для більш масштабних кампаній у майбутньому.
Ці методи не вимагають багато часу, але, використовуючи їх усі, ви можете досягти позитивного результату за рахунок кумулятивного ефекту. Пишіть у коментарях, які методи ви використовуєте для просування.