Play

Центр підтримки +380931708704

    Блог 09.03.2018

    Огляд панелі керування хостингом Plesk Onyx 17.5.3

    Запостив Юрій

    Перегляди 1099

    Огляд панелі керування хостингом Plesk Onyx – давно хотів написати цей огляд. Але оскільки матеріалу дуже багато, статтю писатиму частинами, і в міру вільного часу її доповнюватиму. Постараюся охопити важливі моменти, цікаві функції панелі Plesk Onyx, а їх насправді дуже багато.

    Вступ.

    ISPmanager

    Напишу невеликий вступ до цього огляду. Насправді, раніше я не знав про існування цієї панелі, і раніше вона називалася Parallels Plesk на скільки я знаю. Так ось, починав я з ISPmanager 4 версії. Потім переходив на 5 версію. Панель мені не сподобалася: постійно щось не працювало, або працювало не так, як потрібно, постійні звернення на підтримку як на безкоштовній основі так і на платній. Особисто я виявляв не один баг цієї панелі, у цьому випадку підтримка поправляли баги безкоштовно. Одним словом, було не все так гладко з цією панеллю, як хотілося б. Зате панель не дорога, купив собі вічну ліцензію і користуйся. Це мабуть, найголовніша перевага цієї панелі на мою думку.

    DirectAdmin

    Ще раніше використовував панель управління directadmin і в принципі, стабільністю був задоволений. Але як замало функціонала, як все так простенько … Та й будь-яка настройка робилася через звернення в тих. підтримку, оскільки основні налаштування були приховані.

    Plesk Onyx

    Ну на Plesk Onyx я вже перейшов коли виріс зі звичайного шареду хостингу і почав орендувати віртуальні сервери. Серед переваг даної панелі хотілося б відзначити найважливіші для мене моменти:

    1. Підтримка. Тут усе на найвищому рівні. Підтримка безкоштовна, якщо питання стосується будь-якої інформації щодо конфігурування або налаштування панелі. Звичайно, якщо Ви хочете, щоб все зробили за Вас, тим часом коли Ви попиватимете пивко, для цього є платна підтримка. Але скажу так, підтримка найадекватніша, серед усіх існуюча. Розкладають у відповідь питання по поличках, розжовують тощо. поки що проблема не вирішиться.
    2. Платною підтримкою не мав жодного разу, завжди обходився безкоштовною.
      Дуже зручна панель, інтерфейс продуманий до дрібниць. Повноцінне керування сервером з мобільного додатку! Майже будь-яку дію можна зробити з телефону. Це дуже важливий момент, тому що я буваю у від’їзді та під рукою немає комп’ютера.
    3. Дуже зручна робота із клієнтами (підписки, клієнти, тарифні плани). Налаштування повідомлень для клієнтів та адміністратора про перевищення ресурсів, терміни підписки тощо.
    4. Розширення. Дуже зручно шукати та в один клік встановлювати. Дуже великий каталог розширень на будь-який смак та колір, як платних, так і безкоштовних. Серед них: Google Authenticator, Google PageSpeed Insights, Let’s Encrypt, Plesk Migrator, Plesk Mobile Center, Joomla! Toolkit, WordPress Toolkit і багато багато інших.

    У цьому списку перелічені далеко не всі переваги цієї панелі. Я постарався перерахувати основні для мене переваги, які вплинули на моє рішення користуватися панеллю Plesk Onyx. Всі інші переваги розглянемо в цій статті, і зупинимося на найцікавіших та найкорисніших.

    Перейдемо до огляду панелі керування хостингом Plesk Onyx

    на головній сторінці надана зведена інформація:

    Про систему: Ім’я хоста, IP-адреса, ОС, версія продукту. Якщо є нові оновлення, система відображає їх, установка відбувається в один клік.

    Налаштувати оновлення можна на вимогу або автоматично, також можна вибрати рівень випуску оновлень: Попередній випуск, Загальнодоступний випуск (рекомендується), Стабільний випуск. Також можна вибрати, що саме оновлювати: Встановлювати оновлення Plesk автоматично (рекомендується), Автоматично встановлювати оновлення для сторонніх компонентів, що постачаються з Plesk та Автоматично встановлювати оновлення системних пакетів. Ну, з оновленнями все зрозуміло.

    На головній сторінці відображається контроль вихідної пошти, як бачите, у мене система визначила можливий спам з одного домену, який я відразу зупинив.

    Блокування IP-адрес відображається на головній сторінці та повідомляє, якщо таке є. У мене встановлено розширення Fail2Ban, яке автоматично блокує вторгнення до системи за допомогою блокування IP адрес. Клікнувши на “Заблоковані адреси” можна переглянути їх список. Також у мене включений брандмаєр, який також можна налаштувати, перейшовши за посиланням “Налаштування”.

    Вікно мої підписки – для швидкого переходу, та й вікно “Стан сервера”, розгорнувши яке можна швидко подивитися про процесорне завантаження, на скільки відсотків певна служба вантажить процесор, скільки використовує пам’яті, дисковий простір і т.д. Всі ці дані про ресурси надає розширення Server Health Monitor , яке можна встановити через панель: Управління сервером – Інструменти та налаштування – Plesk – оновлення.

    Власне, із головною сторінкою панелі познайомилися. Перейдемо до меню навігації.

    Меню навігації “Клієнти” Plesk Onyx

    На цій сторінці ви можете керувати обліковими записами своїх хостинг-клієнтів: створювати нові облікові записи з підписками, керувати існуючими клієнтами та видаляти облікові записи. Для керування сайтами, поштою та іншими послугами того чи іншого клієнта перейдіть до його Панелі клієнта, натиснувши на відповідне посилання в колонці праворуч.

    Тут ви можете підписати нового клієнта на послуги хостингу. Це передбачає створення облікового запису клієнта в Plesk та підписки на один із ваших хостинг-планів. Підписка також може надавати повністю індивідуальний набір ресурсів та послуг без прив’язки до планів ‒ для цього виберіть ‘Ні’ у полі Тарифний план. Тобто, створюючи клієнта, Ви одразу можете створити йому підписку на свій тарифний план і тут ви можете підписати нового клієнта на свої послуги хостингу. Це передбачає створення облікового запису клієнта в Plesk та підписки на один з ваших хостинг-планів та захистити домен за допомогою SSL/TLS-сертифіката Let’s Encrypt. Let’s Encrypt, хочу нагадати, панель встановлюється як розширення.

    Ну, з клієнтами ми розібралися. Пропустимо вкладку реселери, оскільки реселлер створюється по ідентичному клієнту, тільки у реселерів свої тарифні плани, про які ми поговоримо пізніше.

    Меню навігації “Домени” Plesk Onyx

    Тут ви можете переглядати інформацію про всі домени, зареєстровані в системі, і можете перейти до управління послугами хостингу. Щоб додати домен для себе або клієнтів, що обслуговуються, натисніть Додати домен. При створенні домену вам буде запропоновано створити нового клієнта або підписку або вибрати існуючі. Для кожного домену доступний перегляд, якщо домен ще не активувався, Ви можете переглянути сайт за тимчасовим посиланням. Також Ви можете перейти безпосередньо до панелі самого клієнта.

    Додавання нового імені домену:

    Тут сподіваюся все зрозуміло, поскільки процедура та сама, що й була при додаванні нового користувача.

    Меню навігації “Підписки” Plesk Onyx

    Для того, щоб скористатися вашими послугами хостингу, клієнтам необхідно підписатися на один із ваших хостинг-планів. На цій сторінці ви можете керувати такими передплатами, а також підписками, які ви створили для хостингу власних веб-сайтів. Для керування сайтами, поштою та іншими послугами в рамках тієї чи іншої передплати перейдіть до Панелі клієнта конкретного передплатника, натиснувши на посилання в колонці праворуч.

    Розжовувати не буду, але якщо є питання, пишіть у коментах, відповім!

    І так, продовжимо наш огляд панелі управління хостингом Plesk Onyx 17.5.3!

    Меню навігації “Тарифні плани” Plesk Onyx

    Тут ви можете керувати вашими хостинг-планами. Хостинг-план — це набір ресурсів та послуг, які надаються клієнтам, які купили передплату послуг хостингу. Існують також додаткові плани, які розширюють кількість ресурсів та послуг, які надаються за тією чи іншою підпискою.

    Подивимося на налаштування одного з тарифних планів:

    Налаштування ресурсів:

    Тут ви можете змінити тарифний план, який відповідає вашій пропозиції. Зверніть увагу, що внесені в план зміни будуть автоматично застосовані до всіх прив’язаних до нього підписок, крім індивідуальних підписок, які заблоковані для синхронізації.

    Налаштування пам’яті, процесора, введення-виводу та диска:

    Дані настройки доступні у мене, тому що я встановив платне розширення, що дозволяє обмежувати розурси тарифних планів.

    Налаштування прав

    Виберіть послуги та права, що входять до плану.

    Деякі права дозволяють передплатнику змінювати настройки послуг (тобто налаштування хостингу, пошти тощо). Щоб зберегти зміни, внесені клієнтами, Plesk не синхронізує параметр плану, якщо надано відповідне право. У цьому випадку параметр діє як шаблон: він застосовується лише один раз ‒ під час створення підписки ‒ і після цього більше не синхронізується.

    Параметри хостингу:

    Вкажіть параметри послуги хостингу, що входить до плану. Зверніть увагу, що зазначені для додаткового плану налаштування хостингу не застосовуються до підписок, в яких Управління налаштуваннями хостингу дозволено тарифним або додатковим планом.

     

    Настройки PHP

    Тут ви можете вказати індивідуальні налаштування PHP для окремих веб-просторів, які діятимуть замість глобальних налаштувань із файлу php.ini. Це може стати в нагоді, якщо ви, наприклад, захочете обмежити споживання системних ресурсів PHP-скриптами клієнтів. Клієнти (якщо їм дозволено) можуть вказати власні налаштування лише на рівні домену. Параметри, для яких ви залишите значення за промовчанням, будуть взяті з глобальних параметрів PHP. Підтримувані символи: {DOCROOT} та {WEBSPACEROOT} служать для позначення кореневої папки того домену або підписки, для яких призначена індивідуальна конфігурація PHP; {TMP} використовується для позначення папки, в якій зберігатимуться тимчасові файли.

    Веб-сервер

    Тут ви можете вказати параметри веб-сервера Apache для цього тарифного плану. Якщо Apache працює у зв’язці з nginx, на цій сторінці також можна вказати налаштування nginx. Вказані тут настройки будуть застосовані тільки до доменів, що створюються. Домени, що вже існують, залишаться без змін.

    Пошта

    Налаштуйте параметри пошти для цього плану.

    Інші вкладки: DNS, продуктивність, журнали та статистика, додатки та додаткові послуги – мають мінімум налаштувань, і ми їх не розглядатимемо. Як правило, ці налаштування залишаються завжди за замовчуванням.

    Меню навігації “Інструменти та налаштування” Plesk Onyx

    Тут ви можете керувати сервером та налаштовувати Plesk, системні служби та ресурси:

    На даному пункті навігації я не сильно зупинятимусь, і заглиблюватимусь у всі тонкощі налаштування сервера за допомогою панелі Plesk, власне, таке завдання і не стояло. Якщо у Вас є якісь питання щодо налаштувань, Ви можете написати в коментарі, я обов’язково відповім.

    Також є величезна база знань російською мовою, і вона доступна за цим посиланням.

    А ми продовжимо огляд панелі керування хостингом Plesk Onyx 17.5.3

    Меню навігації “Моніторинг стану” Plesk Onyx

    Тут можна переглядати докладні звіти про стан сервера. Щоб побачити, як змінювався стан сервера, виберіть потрібні параметри, і на екрані з’являться відповідні графіки. Ви можете змінювати звітний період у діапазоні від трьох останніх годин до тижня. Тут ви також можете змінити налаштування стеження за станом сервера, які визначають, коли повинні з’являтися червоні та жовті повідомлення для кожного параметра та за якими ресурсами жорсткого диска слід стежити. Для цього завантажте файл конфігурації за допомогою кнопки нижче, внесіть в нього потрібні зміни і завантажте назад. Якщо в апаратній конфігурації сервера відбулися зміни, їх необхідно пронести в Health Monitor для правильного ведення статистики.

    Меню навігації “Розширення” Plesk Onyx

    Розширення – це ще один спосіб розширити функціональні можливості Plesk. Розширення є функціональними компонентами, розробленими компанією Odin або третіми сторонами.

    Розширення можна легко встановлювати, видаляти і налаштовувати прямо з Plesk (пункт Розширення на панелі навігації). Для встановлення додаткових розширень, відкрийте Розширення > Каталог розширень або відвідайте сайт http://ext.plesk.com. Ви можете заборонити встановлення певних розширень.

    Власне, на цьому ми закінчуємо огляд меню навігації панелі Plesk Onyx, і перейдемо до меню навігації користувача панелі Plesk Onyx.

    Меню навігації користувача на панелі Plesk Onyx

    Тут усе й зрозуміло. Якщо Ви раніше користувалися послугами хостингу, у Вас не важко керувати даною панеллю.

    У розділі “Сайти та домени” ми налаштовуємо хостинг як нам потрібно. Встановлюємо сертифікат TLS, заливаємо наші файли з базою даних. Є можливість вибрати версію php і обробника php

    Налаштування Apache та nginx

    Тут можна вказати налаштування веб-сервера Apache для поточного сайту. Індивідуальна конфігурація Apache може стати в нагоді, наприклад, якщо ви захочете використовувати на своєму сайті новий вид стартових сторінок або прив’язати той чи інший тип MIME до певних розширень файлів. Значення за промовчанням означає, що Apache використовуватиме відповідну директиву зі своєї серверної конфігурації. Якщо Apache працює у зв’язці з nginx, на цій сторінці ви також можете налаштувати параметри nginx.

    Висновок.

    У цій статті ми зробили огляд панелі керування хостингом Plesk Onyx 17.5.3. Розібрали всі переваги панелі, показали візуально як виглядає панель, її інтерфейс. Зробили огляд меню навігації та основних її розділів. Звичайно, охопити всі налаштування та тонкощі налаштувань у цій статті не стояло завдання. Але Ви завжди можете звернутись до документації Plesk.

    Буду радий за оцінку цього огляду зірочками.

    Якщо у Вас є питання, пишіть їх у коментарях, обов’язково відповім.

    Підпишіться на дозу цікавої інформації:

    Наш телеграм канал: https://t.me/vseproweb1

    Instagram

    Facebook

    5/5 - (1 vote)